Для учнів
2- их класів
У даному розділі ви зможете знайти розвиваючі вправи та завдання для дітей, які сприятимуть розвитку пам'яті, мислення, уваги, уяви та загальній обізнаності дитини. Працюйте разом з нами!
Завдання на розвиток зв'язного мовлення та уяви
Розкажіть розповідь використовуючи малюнки.




Відгадай та поясни
Це завдання допоможе дитині збагатити словниковий запас з української мови, розвинути логічне мислення й навички читання, запам'ятати правопис слів. Воно містить список з 10-ти слів і 5 малюнків. Спочатку дитині потрібно прочитати слова й з'єднати їх з відповідними зображеннями. З тих слів, малюнки до яких відсутні, потрібно виписати перші літери в окремий рядок. Вийде анаграма, яку дитина розгадає, склавши зі знайдених літер ключове слово. Внизу сторінки пропонується написати, що воно означає. Таким чином дитина навчиться висловлювати думку в письмовій формі та розвине ерудицію.



Яблуня: арифметична гра на віднімання
Всі пам'ятають математичні задачі з дитинства із яблуками? Пропонуємо візуалізацію старих задач у більш сучасній ігровій формі. Ігрове поле передбачає змінні приклади, тому вчитися можна багато і плідно. Образний досвід для малюка дуже важливий, тому що він стимулює пам'ять.
Матеріали:
- коричневий, зелений та червоний кольоровий картон;
- білий папір;
- маркер;
- клей;
- канцелярський ніж.

Хід роботи:
Вирізаємо із зеленого картону крону яблуні, із коричневого - стовбур. Поєднуємо елементи за допомогою клею. Кружальця з білого паперу стануть основою для змінних прикладів. У кожному білому колі треба зробити надрізи та помістити туди папірці з прикладами.


Ось і все - гра готова. Впишіть приклади у відповідності з віком і можливостями дитини на дереві, потім змішайте яблука з різними числовими відповідями і запропонуйте малюку розв'язати задачу.

Розвиток емоційно-вольової сфери учнів

Гра «Мімічна гімнастика»
Дитині пропонується виконати ряд вправ для мімічних м`язів обличчя. Наморщити чоло, підняти брови (подив). Розслабитися. Залишити чоло гладким протягом однієї хвилини. Зсунути брови, нахмуритися (серджуся). Розслабити-ся. Повністю розслабити брови, закотити очі (а мені все одно - байдужість). Розширити очі, рот відкритий, руки стиснуті в кулаки, все тіло напружене ( страх, жах). Розслабитися. Розсла-бити повіки, чоло, щоки ( лінь, хочеться дрімати). Розширити ніздрі, зморщити ніс (огида, вдихаю неприємний запах). Роз-слабитися. Стиснути губи, примружити очі ( презирство). Розслабитися. Посміхнутися, підморгнути (весело, ось я який!).
Гра «Різнокольорова вода»
Дитині пропонується розфарбувати воду в різні кольори. Запитайте в дитини, як зробити «сердиту воду», «добру», «веселу». Можна розфарбовувати воду в найрізноманітніші настрої. Покажіть дитині, як можна за допомогою однієї і тієї ж фарби отримати різні відтінки і як при цьому зміниться «настрій» води. Наприклад, чорна вода була «сердитою», а сіра стала вже «задумливою».
«Дізнайся про свою суперсилу»: інформаційну кампанія для дітей щодо коронавірусу створили Міністерство охорони здоров'я України, Червоний Хрест України та телеканал ПЛЮСПЛЮС.Будь ласка, покажіть це відео дітям!📺🙏
#COVID19 #ПростіРечіРятуютьЖиття #коронавірус #залишаюсьдома
Пальчикова гімнастика для дітей


Арт-терапевтичні техніки для дітей

17.04.2020
Розвиваємо творчість дітей.

Збери слово
Цей комплект завдань вдало поєднує в собі елементи гри, головоломки та навчання, й покликаний допомогти дитині набути навичок читання та правопису слів, роблячи це у цікавій формі, із залученням уваги, мислення й трішечки кмітливості. Особливістю комплекту є можливість власноруч скласти слово й найкращим чином проявити свою обізнаність. Отже, у кожному завданні дитині необхідно поглянути на малюнок й визначитись із тим, що на ньому зображено, потім вирізати надані літери та вклеїти їх у клітинки так, щоб утворилось слово, яке відповідає малюнку.





Це завдання-головоломка допоможе дитині потренувати увагу, логічне мислення та зорову пам'ять, а також добре вивчити таке геометричне поняття, як трикутник, навчившись вирізняти його навіть у складних перетинах ліній і фігур. Дитині пропонується подивитись на картинку та порахувати кількість трикутників. При цьому вона має проявити кмітливість і здогадатися, що перетини даних геометричних фігур утворюють нові трикутники (різні за розмірами та розташуванням). Усього після підрахунку повинно бути 38 трикутників. Дитині пропонується також аналогічне завдання

Розвиваємо емоційний інтелект: відгадай емоцію
Такі психічні процеси людської діяльності, як емоції, бувають декількох видів: негативні, позитивні, нейтральні, нетрадиційні, статичні та динамічні. Саме емоції породжують переживання задоволення або незадоволення, ніжності, гніву і т. д.
Дитина вже вміє розрізняти найбільш інтенсивні емоції. Ми пропонуємо разом пограти у гру: один учасник викладає за допомогою карток певну емоцію, інший учасник вгадує її. І навпаки - один загадує, інший викладає. Таким чином ми тренуємо емоційний інтелект - людські здібності до розпізнавання і розуміння емоцій, бажання зрозуміти свій власний емоційний стан та іншої людини, вміння управляти собою.
Матеріали:
- 2 аркуші формату А4;
- фарби;
- пензлик;
- маркер;
- ножиці.

Хід роботи:
Малюємо на першому аркуші коло, можна додати шию. Це буде ігрове поле у вигляді обличчя.



Тепер за допомогою фарби та пензля замалюємо обличчя і картки. Щоб елементи на картках гарно виділялися, наведіть важливі контури чорним маркером. Все - можна переходити до гри! Викладайте емоцію на обличчі і давайте дитині можливість вгадати її. В іншому варіанті гри можна загадати емоцію, наприклад, сум або здивування, і дивитись, як малюк вирішує це завдання за допомогою міміки.
Веселої гри!

Дихальна гімнастика для зняття напруження під час виконання навчальних завдань.

Дихальна гімнастика Стрельникової для дітей - самий особливий і дієвий метод. Акцент робиться не на процесі дихання, а на характері і якості вдихів - вони повинні бути короткими і різкими через ніс і під час руху.
Робіть вправи кожного дня та залишайтеся здорові🌷
Вчимося міркувати за аналогією
Це завдання є відмінним практичним засобом для розвитку й тренування логічного мислення та вміння робити обґрунтовані умовиводи, які базуються на визначенні схожості й певних спільних принципів, закладених у двох наданих предметах. У завданні дитині необхідно уважно проаналізувати схожість і відмінність перших двох малюнків кожного рядку та намалювати пару третьому, користуючись аналогічним принципом. Принцип аналогії, використаний у завданні, дозволяє дитині більш ефективно міркувати та набувати нових знань про навколишній світ.





Пластилінова рахівниця: вчимося додавати
Як розказати дитині про додавання? Дуже просто! Створіть цілу гірку пластилінових кульок із двох кольорів. Потім поясніть: щоб отримати суму, треба до першого доданку додати другий доданок. І покажіть наочно, нанизуючи кульки на дерев'яну паличку (зубочистку, бамбукову або суші-паличку).
Матеріали:
- пластилін двох кольорів;
- зубочистка (паличка для суші).

Хід роботи:
Скачайте із пластиліну рожеві і блакитні кульки (кольори можете обирати на власний розсуд). Придумайте для малюка приклад: це може бути 2+3. Візьміть два елементи рожевого кольору, і три елементи блакитного. Перший доданок нанизуйте на паличку зліва, другий - справа. Пояснюйте, що ви робите, у процесі.

Промовляйте 2 + 3... (на цьому моменті зсуньте елементи разом)... = 5. Починайте з найпростіших вправ, поступово переходячи до більших паличок та кількостей доданків. До речі, віднімання за такою схемою також можна практикувати, адже м'які кульки легко знімаються з рахівниці.











Це завдання допоможе дитині навчитися встановлювати відповідність між звуками й буквами, розвинути навички читання й письма. Дитині пропонується відгадати та написати в клітинках слово, літери якого зашифровані малюнками. У кожній клітинці потрібно написати першу букву назви відповідного малюнка. Після того, як дитина напише слово, пропонується прочитати його й нижче намалювати істоту, яку воно позначає. Таким чином дитина розвиватиме навички малювання, уяву й уважність, а також розширить словниковий запас.








Баранець-актор: іграшка для лялькового театру
Ляльковий театр - дієвий спосіб розповісти дітям повчальні історії. А якщо іграшками керують самі малюки, то це ще й чудова вправа на розвиток фантазії. Пропонуємо власноруч створити актора-баранця і влаштувати лялькову виставу, не виходячи з дому. Замість сцени театру використайте звичайний стіл або табурет, накритий тканиною.
Матеріали:
- картон (білий, чорний колір);
- вата;
- ножиці;
- клей;
- олівець;
- пластикова соломинка (трубочка);
- шпагат або стрічка.

Хід роботи:
Візьміть чорний картон, на звороті обведіть долоньку. Якщо виріжете по контуру, отримаєте тіло ляльки.








Це завдання допоможе дитині покращити навички читання по складах, розвиваючи при цьому всі функції уваги, пам'ять, мислення та кмітливість. У завданні дитині пропонуються пронумеровані малюнки, на кожному з яких написаний певний склад, а разом вони утворюють речення. Дитині треба прочитати всі склади, користуючись нумерацією, розгадати загадку та написати відповідь. Бажано утримувати в пам'яті прочитані склади, але якщо дитині важко це зробити, вона може записувати їх.






А що якщо помалювати клеєм, а зверху ці ділянки посипати сіллю? Тоді вийдуть дивовижні снігові картини. Вони будуть виглядати більш ефектно, якщо їх виконувати на блакитному, синьому, рожевому кольоровому папері. Можна створювати зимові пейзажі, ще одним способом, малюючи зубною пастою. Намітьте олівцем легкі контури дерев, будинків, заметів. Повільно видавлюючи зубну пасту, пройдіться нею по всіх намічених контурах. Таку роботу треба обов'язково висушити і краще не складати в папку разом з іншими малюнками.
Складаємо слова із перших двох букв наданих слів-картинок. Гра сприяє розвитку мислення молодших школярів.













Це завдання допоможе дитині подивитись на себе з позитивного боку, пізнати себе як особистість, варту поваги та наділену певними особливостями, які вона може використовувати для власного розвитку. Завдяки виконанню завдання дитина навчиться поважати себе та вірити у власні сили, адже, ретельно проаналізувавши себе, вона зможе виділити ті якості, які слугуватимуть їй добрим фундаментом високої самооцінки - запоруки успіху та цілеспрямованості