Корисні поради на період карантину

У даному розділі Ви зможете прочитати корисну інформацію, яка допоможе вам легко 
  та комфортно перебувати на карантині. 

30.11.20
#говори_проти_насильства
Говорячи про це, ми вже діємо проти насильства.
1. Проговорюючи емоції, ми знижуємо рівень агресії
Фізичне насильство у стосунках не виникає на рівному місці. Воно нарощується поступово, як снігова куля. Спочатку з'являється емоційне насильство, що проявляється в ігноруванні, демонстративно холодному ставленні до партнера чи дитини. Потім виникає психологічне насильство: знецінення, приниження, образи, обмеження свободи. І вже після цього може проявлятися фізичне насильство.Приховане послання таких дій: «Я не впевнений(-а)у собі», «Мені страшно тебе втратити», «Я хочу відчувати владу, самостверджуватися через агресію над тобою». Головною помилкою у цьому випадку буде мовчати і не реагувати, намагаючись не провокувати агресора. Не отримуючи реакції, насильник ще більше включається. Буває і так, що партнер просто не усвідомлює, що своїми словами чи діями завдає вам болю або дискомфорту. Тому ви маєте сказати про свої відчуття і так зупинити ріст «снігової кулі» агресії.
2. Так ми даємо інструкцію партнеру
Коли ми купуємо якийсь товар, до нього, як правило, є інструкція. У ній написано, що може його пошкодити, а що вивести з ладу. Це стосується і людини: певні слова чи дії можуть травмувати нас чи виводити з ладу. Крім того, коли ми приходимо у стосунки зі своїм партнером, кожен приносить свої переконання, звички та очікування. Якщо ми не розповідаємо про них партнеру, це однозначно колись призведе до конфліктів та агресії.Зріле спілкування відбувається тоді, коли ми починаємо говорити про себе й даємо інструкцію іншім, як із нами поводитись. При цьому говорити важливо не тоді, коли ви вже сваритеся, а тоді, коли все добре.
3. Говорячи, ми розриваємо цикл насильства
В Україні ухвалили новий закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», запроваджують покарання для агресорів та нові заходи підтримки і захисту для жертв. Однак тільки цього не достатньо.І якщо ми не розірвемо цикл агресії, то ніколи не вирішимо проблему. Нейробіологічне дослідження показало, що людина в будь-якому разі реагує на насильство щодо неї, навіть коли хоче здаватися байдужою. Наш мозок завжди негативно реагує, коли нас зневажають, переживаючи коктейль з різних емоцій: страху, злості, смутку. Ці накопичені емоції не тільки руйнують людину зсередини, але й можуть виливатися в образи й маніпуляції у відповідь. Тоді жертва й агресор міняються місцями, а цикл насильства продовжується.
Тому, говорячи щиро про свої почуття, ми не тільки зупиняємо насильство в конкретний момент, але й розриваємо його цикл.При цьому робити кроки до вільного від агресії майбутнього повинна сама жертва насильства, а не сторонні помічники. Коли ми підтримуємо жертовність, робимо постраждалій від насильства людині ведмежу послугу замість реальної допомоги.
4. Пояснюючи, ми можемо виховувати щасливіших дітей
Так само, як дорослому партнеру, дітям можна і треба пояснювати свої емоції. Замість «Як тобі не соромно?» можна сказати: «Я тебе люблю. Але те, що ти зараз робиш, мене злить».Замість того, щоб кинути дитині: «Відчепися!», можна сказати: «Я зараз втомлена(-ий), і мені потрібно відпочити. Давай пограємось пізніше». Тоді дитина бачить, що батьки - живі люди, і вчиться висловлювати свої емоції так само, як вони.В такому разі не треба боятись вибачитись і пояснити дитині, що сталось. Це не слабкість - дитина оцінить вашу довіру й повагу до неї. А ще побачить модель того, як можна визнавати і виправляти свої помилки.
5. Коли ми говоримо, то формуємо нову норму відносин
У нашій психіці ще живуть моделі поведінки наших бабусь і дідусів, яким доводилося виживати у суворому світі. Ми несвідомо переймаємо їх спотворені уявлення про те, що ми є значущими, коли жертвуємо собою. Тоді як здорові відносини - це рівність та взаємоповага партнерів. За дослідженнями, Україна є носієм найсильнішої моделі виживання. Ми прожили багато історичних процесів, в яких змогли вижити, у нас є велике серце, і ми вміємо справлятися з болем. Але є й великий мінус звички до жертовності, болю, переживань: інколи ми не бачимо, що може бути по-іншому.Зміни повинні відбутися не тільки в державі, а перш за все - в суспільстві, в нашій ментальності. При спілкуванні з жертвами насилля часто виявляється, що біль для них - норма, бути жертвою - норма. Вони не знають, що буває по-іншому.
Промовляння всього, що нас турбує, вчить нас взаємодіяти з іншими. Озвучуючи те, про що прийнято мовчати, ми перестаємо цього соромитися і приховувати, даємо приклад іншим і виховуємо так наших дітей.
А вони у свою чергу будуть виховувати так своїх дітей.
Джерело фото RODNAE Productions: Pexels
14.05.2020

Корисні підказки: як правильно планувати час під час карантину

Карантин - річ, звичайно, несподівана. Але цей час дистанційного навчання можна використати не тільки для захисту здоров'я, а ще й для тренування навички планування справ.

Пропонуємо вам поради, що допоможуть вам плідно працювати протягом цього часу. А головне - встигнути відпочити!

  • Перша порада: свій ранок починайте в звичний для вас час. Ніжитися в ліжку будемо, як зазвичай, у вихідні дні.
  • Друга порада: покладіть перед собою чистий папір, це буде ваш лист-план. Запишіть у два рядки: першочергове (наприклад: зарядка - пів години, душ - 10 хвилин, сніданок - 10 хвилин, прочитати робочу пошту - 5 хвилин та інше) та другорядне (погуляти з собакою/кішкою - півгодини, увійти в соцмережі та поспілкуватись із друзями - 20 хвилин та інше). Починайте свій день З ВАЖЛИВОГО!
  • Третя порада: на кожне робоче завдання виділяйте час для його виконання (20-30 хвилин) та для ОБОВ'ЯЗКОВОГО ВІДПОЧИНКУ (15-20 хвилин).
  • Четверта порада: виконуючи завдання, уважно читайте умови та користуйтесь короткими записами головних слів/думок. Це вам допоможе зосередитися на важливому в завданні. Якщо щось стало незрозуміло, не зволікайте. Лист або дзвінок другу/викладачеві стане в нагоді. Приємне спілкування та корисна порада допоможуть вирішити будь-яке завдання.
  • П'ята порада: відмітьте у вашому листі-плані виконані заплановані дії. Похваліть себе та приступайте до списку справ другої колонки, обов'язково відпочиваючи після виконаного завдання.

За матеріалами https://www.facebook.com/novoshkola/

13.05.2020

Якщо здається, що все йде шкереберть, просто згадайте про ці 8 речей

1. Біль є частиною зростання.

Іноді життя закриває двері, тому що пора рухатися вперед. Це навіть добре, тому що часто ми не починаємо рухатися, поки обставини не змусять нас.
 2. Все в нашому житті - тимчасове.

Завжди, коли йде дощ, ми знаємо, що він закінчиться. Кожен раз, коли Вам болить, рана заживає. Після ночі завжди настає день - щоранку нагадує Вам про це, але тим не менше Ви часто забуваєте це і вважаєте, що ніч триватиме завжди. Ніщо не триває вічно. І це теж пройде. Якщо все добре просто зараз, насолоджуйтеся цим, тому що так не буде тривати вічно. Якщо все погано, не хвилюйтеся - і це не назавжди.

  3. Хвилювання і скарги нічого не змінять.

Ті, хто скаржиться найбільше, домагаються менше всіх. Завжди краще спробувати зробити щось більше і потерпіти невдачу, ніж нічого не зробити і досягти успіху. 
 4. Ваші шрами є символами Вашої сили.

Ніколи не соромтеся шрамів, які подарувало вам життя. Шрам означає, що болю більше немає, і рана затяглася. Це означає, що Ви перемогли біль, отримали урок, стали сильнішим. 

 5. Кожна невелика боротьба є кроком вперед.

Терпіння - не в очікуванні; воно в здатності зберігати гарний настрій, наполегливо працюватина Ваші мрії. Тому, якщо Ви збираєтеся спробувати, йдіть до кінця. Інакше в старті немає ніякого сенсу. 
 6. Негатив інших людей - не Ваша проблема.

Будьте впевнені, коли погане оточує Вас. Усміхайтеся, коли інші спробують перемогти Вас. Це - легкий спосіб підтримати свій інтерес. Коли інші люди будуть говорити про Вас погано, продовжуйте бути собою. Не дозволяйте іншим змінювати себе. 
 7. Те, що повинно бути, в кінцевому рахунку БУДЕ.

Благословення є в кожній боротьбі, з якою Ви стикаєтеся, але Ви повинні бути готові відкрити серце і розум, щоб побачити їх. Ви не можете змусити події відбуватися. В цей момент Ви повинні відпустити і дозволити тому, що призначене трапитися.

8. Найкраще, що Ви можете зробити - продовжувати рухатися.

Не бійтеся розсердитися. Не бійся полюбити знову. Не дозволяйте тріщинам в своєму серці перетворюватися в рубці. Зрозумійте, що сила збільшується щодня. Зрозумійте, що хоробрість красива. Знайдіть у Вашому серці те, що змушує інших посміхатися. 

08.05.2020

Що таке везіння?

Везіння - річ ніби абстрактна, проте часто саме від неї часто залежить моральний стан людини. Досить часто можна почути фрази на кшталт: «Мені ніколи не щастить», або «Щасливчиком мене точно назвати не можна». Відбувається автоматичне програмування мозку на невдачі, а згодом проекція думок неодмінно стає реальністю.

 Ось способи, що допоможуть навчитися ловити шанс та черпати насолоду від життя.

Перший спосіб - змінити ставлення до життя

Щасливчиком може бути кожен, варто тільки відкритися світу і своєму оточенню. Оптимісти мають особливе сприйняття світу, яке дозволяє їм не впадати у відчай навіть після кількох чорних смуг у житті. Тому і удача приходить до них у гості набагато частіше, ніж до песимістів.

 Другий спосіб - більше зусиль, менше зайвих думок

Який сенс починати щось нове, якщо при цьому самому не вірити у власну ідею та можливість її реалізації? Потрапити у групу «щасливчиків» неможливо, якщо уже на початковому етапі людина програмує себе на провал, а потім тільки чекає, коли він врешті трапиться.
 Ще один спосіб - звільнити себе від вигаданих рамок та розвинути нестандартне мислення

Це допоможе швидше вирішувати складні ситуації, а отже відчувати себе більш щасливим. Розвивайте навички комунікації та будьте відкриті до знайомств. Саме від людей найчастіше можна отримати найсильніші емоції.

Такі нескладні способи навчать вас уміти розгледіти свій шанс з тисячі, а значить везіння стане постійним супутником по життю.

Автор: Владислава Кобко

06.05.2020
Mariia Okhrimovich пропонує кілька простих і дієвих рекомендацій щодо підтримки один одного.Підтримка є важливою якістю відносин.🤝 Але, на жаль, більшість людей не знає, як правильно проявляти її, тому що насправді цьому в дитинстві нас вчать рідко. Під час карантину близькі та рідні потребують в рази більше підтримки.🙏 4 кроки, з яких потрібно починати вчитися підтримувати людей навколо себе🤗1. Використовуйте техніку активного слухання👂. Уважно та співчутливо вислухайте людину, уникайте повчань та будьте терплячими, коментуйте тільки після того, як ваш партнер закінчить думку.2. Спробуйте відчути те ж саме, що відчуває ваш співбесідник, скажіть йому про це. Наголосіть,❗що відчувати різні почуття це нормально (страх, тривога, переживання), що ви поруч та домоможите йому впоратися з будь-чим.3. У процесі спілкування можете погладити співбесідника по руці, плечу, спині. Обійняти та декілька секунд потримати його в обіймах. Фізичний контакт такого роду заспокоює та дає відчуття безпеки.

 4. Використовуйте фрази, які спрямовані заспокоїти та розслабити партнера👄"Я поруч з тобою...", "Чим я можу тобі допомогти?", "Я тебе розумію...", "Я радий/да, що ти про це зі мною розмовляєш", "Я тебе підтримаю..."💙Бережіть себе та своїх рідних🤗

04.05.2020

Щасливі люди нікому не цікаві...

Щасливі люди нікому не цікаві.

По-перше, щасливих людей неможливо вивести з себе. Вони працюють над особистою свободою і вміють не соромитися себе.

По-друге, щасливі люди нікому нічого не забороняють. Вони знають, що завжди є комфортний шлях: не читати, не дивитися, не сперечатися, чи не доводити. Не травмувати свою психіку, не витрачати час на тих, хто з ними не на одній хвилі. Все в своєму житті можна вимкнути. А якщо не вимкнути, то переключити.
 По-третє, щасливі люди ніколи нічого не чекають. Вони не вірять, що завтра буде краще, ніж сьогодні, якщо вони нічого для цього не зроблять. Щасливі люди тверезо оцінюють ситуацію і розуміють, на що вони можуть вплинути, а на що ні.

По-четверте, щасливі люди завжди дружать з розумними і красивими людьми. Тому що в їх оточенні всі такі. 
 По-п‘яте, щасливій людині мало треба.Вона долає страх і виходить на сцену читати свої мініатюри, співати в караоке, малювати, катається на ковзанах просто тому, що любить музику, живопис, спорт і театр і хоче це робити добре.
 По-шосте, щасливі люди вірять в себе.Вони знають, що роблять і для чого. І в цьому списку немає пункту «вразити сусідку». Вони роблять те, що їм подобається, те, від чого отримують задоволення.

Життя належить тому, хто йому радий

29.04.2020
Тварини теж вміють радіти. Але, на відміну від людини, для посмішки їм потрібно зовсім небагато. Багатьом з нас не завадило б взяти з них приклад.
28.04.2020

Причини, за які ми повинні бути вдячними кожного дня

1. Кожна людина може чомусь нас навчити

Навіть той, хто підрізав нас на дорозі навряд чи егоїстичний псих. Скоріше, у нього видався напружений день і він сильно поспішає. Бісить, звичайно, але це можливість навчитися терпінню і не вибухати по дрібницях.
 

2. У кожному випробуванні є щось цінне

 Якщо сумно, треба сумувати; якщо боляче - плакати. Нема чого заштовхувати почуття собі в горло. Але навіть жахливі речі можуть стати початком нових світлих подій.
 3. Мені пощастило: у мене є все, що потрібно

Мало хто має все, що хоче. Зате ми сподіваємося досягти всього-всього. У нас є мрії, цілі і амбіції. Ми хочемо відчувати, що рухаємося вперед, а не котимося по похилій.

Незважаючи на всі злети і падіння, у більшості з нас є все необхідне. Є де жити і чим харчуватися. Є люди, до яких можна звернутися за допомогою. А головне - є мозок і можливість йти до мети.
 

4. У кожного своє щастя, і це нормально

Ми мимоволі порівнюємо себе з іншими і часто не на свою користь: у друга дитинства відмінна робота, у подруги ідеальна сім'я. І нам прикро. Але життя - не змагання, тут не буває «людей, які відстають».Ми всі різні: у кожного свої таланти, інтереси, пріоритети і цінності. У кожного свій власний шлях.

5. Життя саме по собі подарунок

Світ наповнений людьми, які допомагають нам вчитися і рости. У нас є все необхідне. У нас є незліченні приводи насолоджуватися життям.

Ця хвилина неповторна. Значить, все, що відбувається зараз особливо цінне, навіть якщо далеке від ідеалу.
 https://zatyshok.net.ua/7274/

27.04.2020

Коли вся родина залишається удома не перший тиждень, батькам особливо потрібно, щоби діти самостійно вчилися, дотримувалися розпорядку дня чи могли себе зайняти, поки батьки працюють.
Але якщо виховання переходить особисті кордони дитини, воно не допомагає цьому, а лише ображає дитину і створює додаткову напругу у стосунках.
Тому нагадуємо, як у поширених ситуаціях не травмувати дитину покаранням, а допомогти їй вас почути.

UNICEF Ukraine 

24.04.2020
23.04.2020
#ЗалишайсяВдома - це те, що кожен із нас може зробити, щоб вберегтися від зараження коронавірусом🙌 А це інструкції, які допоможуть молоді зорієнтуватися, у чому вони можуть бути корисними#ПростіРечіРятуютьЖиття
22.04.2020
21.04.2020

Як зупинити потік "поганих" думок?

1. Перемикання потоку думок

Просто не думати про негатив не вийде. Зрештою, у людини відсутня чарівна кнопка, що дозволяє стерти ці емоції і більше ніколи до них не повертатися. Проте є можливість створити самостійно всі умови, щоб відволіктися на зовсім іншу ситуацію. Серед величезного розмаїття того, що може бути вдалим варіантом, зверніть увагу на питання, що викликають у вас щиру зацікавленість. Вони повинні стимулювати роздуми, тому не намагайтеся зупинити потік поганих думок чимось таким, що не потребує внутрішньої дискусії. Дозвольте роздумам на зовсім іншу, більш приємну, тему відвести вас подалі від негативу.

 2. Спостереження за відчуттями

Якщо не виходить створити "альтернативний" потік думок, щоб заглушити негатив, спробуйте сконцентруватися на власних відчуттях. Все, на що ви ще недавно не звертали увагу, будь то головний біль або колючий светр, стане набагато помітніше. Відчуття придбають першорядну важливість, а негативні думки автоматично відійдуть на другий план.

3. Чіткий план

Довго уникати негативних думок не вийде, але і віддаватися їм нескінченно безумовно не варто. Друге так само згубно діє на людину, як і перше. Проте можна спробувати дати собі установку думати і переживати негатив, що накопичився, тільки в певний час дня. Так, саме накопичився, тому що весь інший час занурення в потік поганих думок заборонено. Ігнорувати "час негативу" теж не варто. Вирішили пожаліти себе і зануритися у власні страхи півгодини в середині дня - так і робіть. Дана ідея може здатися нездійсненною, але якщо почнете постійно нагадувати собі про те, що для "поганого" потоку виділено окремий час, негативні думки будуть рідше турбувати вас в недозволену годину.

4. Візуалізація негативу

У популярних книгах радять якомога частіше намагатися візуалізувати мрії. Те ж саме можна зробити і з потоком негативних переживань. Якщо щодо бажань цей процес дозволяє нібито наблизити їх виконання, то негатив після детальної візуалізації певною мірою втрачає свій вплив на людину. Зосередьтеся і подумки уявіть собі самий найгірший розвиток події. Розвивайте його до логічного завершення по самому неприйнятному для себе сценарію. Нехай "історія" виявиться гранично похмурою і неприємною. Далі послідовно почніть розбирати її етапи і спростовувати їх на основі об'єктивної оцінки дійсності. Більша частина компонентів "гіршої події життя" обов'язково виявиться надуманою, з іншими ви зможете розібратися - вони вже стали відомі.

17.04.2020

Коли буває важко на душі, згадайте ці простенькі, але мудрі рядки

Коли втома на душу лягає,
А навколо сірішає світ...
І здається, що сил вже немає...
Ріже серце невидимий гніт...

Коли хочеш на всіх накричати
І дратують дрібниці прості,
Просто спробуй на мить пригадати
Ті багатства, що маєш в житті...

Дуже часто в щоденній рутині,
У гонитві за світом примар
Забуваєм, що дано людині
Неймовірний від Господа дар!

Ми встаємо уранці безсилі
З невдоволенням в сонних очах...
Мов ті птахи на волі безкрилі...
І одразу спросоння в думках

Першим чином бездумно картаєм
Власну втому, начальство, весь світ...
Про подяку, чомусь, забуваєм...
Тануть сили життєві, мов лід...

Ми приймаєм давно, як належне
Неймовірні щоденні дива...
А від смутку вже стали залежні...
Чахне серце, мов жовкла трава...
 Ми завжди без кінця поспішаєм...

Часу обмаль...Та в тому весь біль,
Що хвилини життя витрачаєм
Не на щастя, чи радість- на бій

Із собою... З бажанням літати...
І власноруч ножем на плечах
Поспішаєм без жалю зрубати
Сильні крила, усе через страх

Бути вдячним, щасливим, несхожим...
Диваком серед інших людей...
Ми вже звикли- світ темний, ворожий...
І у власних вкладаєм дітей

Цю основу: сварки, нарікання,
Невдоволення, заздрість, страхи...
Відбиваєм до щастя бажання...
Бачим темінь...А світ- навпаки!

Він прекрасний! І в кожній події,
Кожній миті під силу знайти
Щось хороше, щасливе... Я вірю,
В ньому повно чудес й теплоти!

Просто треба навчитись радіти...
Замість того, щоб лаяти бруд,
Серед нього помітити квіти...
Може, це і звучить, як абсурд...

Та це правда,нам час зупинитись
Від постійного бігу життям...
І до Бога в душі помолитись
За усе, що дароване нам...

Принести свою вдячність до Нього,
Розпочавши свій ранок з думок:
«Новий день! Я живий! Слава Богу!»
А невдачі прийнять, як урок...

І падінням у серці радіти,
В них вбачати можливість злетіть!
Хай зростають у радості діти,
Нам під силу цей устрій змінить!

Перекреслити створену моду На понуре нещасне буття...
У щасливих немає негоди,
Ми власноруч малюєм життя!

Нам під силу, хоч зараз відчути
Вдячність серця і радість душі,
Тільки варто навчитися бути,

Попри острах, інакшим як всі...

Цінувати, всміхатись, любити,
Витрачати свій час на людей!
Не шукати причини радіти,
А щоденно подяку з грудей

Нести Богу за кожну хвилину,
Бачить диво в буденних речах...
Пам'ятати, що щастя людини
Свій початок бере у думках!

Коли втома у душу лягає,
Дратування, безсилля, чи гніт...
Зупинімось! В гонитві втрачаєм
Ми можливість відчути цей світ...

Ми багатші, ніж звикли вважати...
Маєм диво- у грудях биття...
Тож давайте в серцях обирати
Вдячність Богу і радість життя!

Не шукаймо для смутку причину,
Не стаємо рабами думок...
Саме час для великої зміни...
Чи готові зробити цей крок?

© Огнєва Інелла

16.04.2020

Людей, які нас оточують, потрібно вибирати так само ретельно, як їжу, яку ми щодня споживаємо...

Прийшла до висновку, що людей, які тебе оточують або входять в твоє життя, треба вибирати так само ретельно, як думки в своїй голові, як їжу до обіду, як одяг на кожен день. Своєрідна гігієна особистого простору: тих, хто несе в собі світло вітаєш в своєму просторі теплом і віддачею, а тих, хто залишає після себе сміття, не пускаєш далі вхідних дверей.
 
Люди навколо формують твій порядок денний, так чи інакше. І ті, хто до тебе прихильні, хто бачить в тобі прекрасне, вибудовують, як пазл, картину світу, де ти чудова його частина. Ті ж, хто несе в собі негатив по відношенню до тебе, створюють картинку, в якій ти, можливо, навіть зайвий, а зайвий елемент або забирається в коробку з непотрібними дрібницями, або знищується.

Ретельно вибираючи оточення ми вибираємо не тільки людей, з якими радісно йти по життю, ми вибираємо самих себе: наповнених світлом, упевненістю в своїх силах і любов'ю, або ж тугою, невпевненістю і недоречністю. Ми вибираємо те, що зможемо потім нести в світ. Ми вибираємо те, якими ми будемо завтра.

15.04.2020

Просто жити: 11 способів припинити все ускладнювати

1. Навчіться на досвіді минулого, а потім взагалі забудьте про нього!

Минулі помилки повинні навчити створювати прекрасне майбутнє, а не змушувати вас боятися його. Не варто продовжувати жити разом зі своїми невдачами. Замість цього покладіть їх собі під ноги і використовуйте як сходинки.
 

2. Зосередьтеся на тому, що дійсно важливе.

Визначте, що для вас найважливіше. Постарайтеся максимально усунути все зайве. Не втрачайте час і ні про що не шкодуйте.

3. Зосередьтеся на продуктивності, а не на роботі.

Постарайтеся не просто виконувати роботу, а виконувати її правильно. Результат завжди набагато важливіший за час, витрачений на його досягнення. 

4. Віддавайте те, що хочете отримати.

Ви отримуєте все найкраще від інших в тому випадку, якщо самі віддаєте все найкраще. Почніть застосовувати на практиці це золоте правило.

5. Перестаньте намагатися відповідати очікуванням.

Не варто намагатися дружити з усіма. Розвивайте ближчі стосунки з меншою кількістю людей. Почніть концентруватися на тому, щоб багато означати для конкретної людини.

6. Робіть те, що вам підказує серце.

Припиніть робити неправильні вчинки просто тому, що ви на це здатні. Будьте чесними самі з собою і з усіма іншими. Не обманюйте. Будьте вірними. Будьте добрими.

7. Організуйте свій простір.

Почніть звільнятися від усього зайвого. Викиньте речі, які ви не використовуєте, а потім наведіть лад в тому, що залишилося. Дуже важливо підтримувати порядок не тільки в вашому домі, але також і на робочому місці.

8. Дійте ефективно.

Не робіть необдуманих вчинків просто тому, що ви завжди так робили. Якщо ви продовжите робити те, що робите, ви будете одержувати те, що отримуєте.

9. Дозвольте речам бути менш досконалими.

Посміхайтеся при кожній нагоді просто тому, що ви вирішили бути щасливими і вдячними за все добро, що у вас є, і всі проблеми, яких у вас немає.
 10. Стережіться непотрібних драм і тих, хто їх створює.

Ніколи не створюйте непотрібні трагедії і не оточуйте себе людьми, які цим займаються. Вибирайте собі за друзів тих, ким ви пишаєтеся, ким захоплюєтеся, а також тих, хто любить і поважає вас.

11. Забудьте, що всі інші думають і хочуть від вас.

Одна з найбільших свобод полягає в тому, щоб не турбуватися про те, що всі інші думають про вас. Іноді вам треба вийти на вулицю, вдихнути трохи свіжого повітря і нагадати собі, хто ви є і ким хочете бути насправді.


14.04.2020

Той, хто усміхається, завжди сильніший від того, хто злиться.

Кажуть, що людина живе тим, на чому зосереджена її увага. Тому коли ситуація виходить з-під контролю й здається, що ви не знаєте «з чого почати», лише терпіння та певна частка оптимізму допоможуть впоратися з проблемою без згубних наслідків.

Якщо ж ви оберете негатив, він спричинить зайвий емоційний дисбаланс та стане причиною ще більшого стресу, неспокою й злості.
 У більшості випадків конфлікти розпалюються між близькими людьми. У подібних ситуаціях є два варіанти розвитку подій: ми втрачаємо контроль або ж намагаємося максимально раціоналізувати те, що відбувається.

Вибір на користь того чи іншого варіанту залежить від здатності контролювати власну імпульсивність та бути гранично уважним. Тут буде набагато правильніше використовувати відкритість розуму, що дозволить «заспокоїти хвилі».

«З посмішкою простіше досягти бажаного, ніж з мечем»,

- Вільям Шекспір

13.04.2020

Найцінніше в житті - не те, що у нас є, а ті, хто у нас є

У житті настає момент, коли ми розуміємо, що матеріальні речі не такі вже й важливі. Найважливіше - це люди, які нас оточують.

 Люди, які для нас дійсно важливі - це справжній скарб. Так як найцінніше в нашому житті полягає не в матеріальних благах, а в наших емоційних надбаннях.

Іноді ми забуваємо про це, іноді не надаємо цьому великого значення. Однак, в підсумку, все виявляється простішим, коли є плече, на яке можна спертися.

Немає значення, чи йде мова про інших людей або про нас самих, але найважливішим виявляється мати серце, наповнене любов'ю і дружбою.

10.04.2020

Тест. Виберіть дерево і отримайте точний опис свого характеру

Все, що вам потрібно, це вибрати дерево з восьми запропонованих.
Психологи стверджують, що дерево, яке притягує вас найбільше, може багато розповісти про головні риси вашого характеру.

Вибрали?

А тепер результати:

1. Ви щедрі і високоморальні

Ваша основна мета в житті - робота над собою і самовдосконалення. Ви цілеспрямована людина і звикли ставити собі високу планку.

Іншим буває складно з вами спілкуватися, але ви завжди залишаєтеся собою. Ви наполегливо працюєте, але вас не можна назвати егоїстичним, бо ви прагнете зробити цей світ кращим. Ваша любов до людини може бути безмежна.

Не так багато людей цінують те, що ви робите, але ми знаємо, що ви заслуговуєте більшого.

2. Ви веселі і чесні

Ви вмієте розважатися, але в той же час є дуже чесною і відповідальним людиною. Ви дбаєте про оточуючих, і готові взяти на себе безліч зобов'язань.
 Від вас виходить позитивна аура, через що інші люди легко вам довіряють.

Ви дотепні, кмітливі і вам завжди є, що розповісти оточуючим.

3. Ви розумні і розважливі

Ви великий мислитель, для якого важливу роль відіграють думки та ідеї. Ви любите занурюватися в теорії і різні точки зору на самоті.

Вас можна назвати інтровертом. Хороші відносини у вас можуть скластися з однодумцями або тими, хто готовий вчитися або чогось навчити вас. Ви намагаєтеся робити те, що правильно, і не будете слідувати за більшістю або робити те, що подобається всім.

4. Ви сприйнятливий філософ

Ви унікальний і відрізняєтеся від інших людей. У вас добре розвинена інтуїція, і є якась неординарність.

Вас зачіпає, коли інші люди вас неправильно розуміють. Ми не помилимося, якщо скажемо, що вам життєво необхідно особистий простір.

Вам потрібно розвивати ваші творчі здібності. Також можна сказати, що ви здатні побачити темну і світлу сторону життя, і ви дуже емоційні.

5. Ви самовпевнені і незалежні

Ви звикли все робити виключно на власний розсуд, керуючись принципом: «Я зроблю все по-своєму». Ви впевнені в своїх силах і вмієте заступитися за себе і близьких людей.

Можна сказати, що ви точно знаєте, чого ви хочете, і не боїтеся йти за своєю мрією. Єдине, що ви вимагаєте від інших - це чесність.

6. Ви добрі і чутливі

У вас багато друзів і знайомих, з якими ви добре ладите, і яким ви завжди готові допомогти. Від вас виходить приємна і тепла енергія, що притягує навколишніх.

Також ви завжди прагнете вдосконалюватися і ставати цікавішим, проникливішим.
Найбільше в житті ви потребуєте любові і часом готові любити навіть тих, хто не відповідає вам взаємністю.

7. Ви щасливі і незворушні

Ви чутлива і розуміюча людина, прекрасний слухач, який ніколи не судить інших за їхні дії. Ви вважаєте, що у кожної людини свій шлях у житті.

Вам подобається знайомитися з новими людьми, і ви не схильні виходити з себе в складних ситуаціях, залишаючись зібраним перед обличчям стресу.

Ви рідко турбуєтеся і найчастіше перебуваєте в спокійному стані, насолоджуючись приємним проведенням часу.

8. Ви чарівні і енергійні

Ви весела людина, яка вміє розсмішити інших. Ви завжди перебуваєте в гармонії зі світом.

Вам властива спонтанність і ентузіазм, і будь-яку пригода ви зустрічаєте з розпростертими обіймами.

Ви здатні дивувати і шокувати оточуючих. Можна сказати, що ви завжди залишаєтеся вірні собі. У вас безліч інтересів, і якщо ви чимось захоплені, то не заспокоїтесь, доки досконально не вивчите цікаву для вас тему.

09.04.2020

Анти-паніка: Поради  на час карантину 

Хвилюватися - нормально

Реакції, що ми бачимо зараз у суспільстві - дуже закономірні, адже коли є загроза життю, про яку застерігають у всьому світі - це не може не викликати реакцій. Такий психологічний тиск ніби "вмикає" наш рептилоїдний мозок (амигдаливидне тіло - ділянка головного мозку, що відповідає за реакцію на виживання) і організм людини переходить у стан "бий або втікай".

Острівки безпеки

Якщо ж взяти до уваги той факт, що ми не знаємо, коли точно закінчиться пандемія, то мусимо адаптуватися та вчимося зберігати спокій. Тому я пропоную декілька практик, котрі здатні повернути нас до власних "острівків безпеки", що допоможуть пережити цю кризу.
 

Вправи для тренування спокою

Якщо ж у вашому житті трапилось так, що такого позитивного досвіду було недостатньо, то варто створювати нові острівки безпеки, будувати внутрішній "Стоунхендж" всередині самого себе саме тепер. Що ж можна робити? Формуйте свою "радість та задоволення" щодня, використовуючи дуже прості та доступні речі.

Дихання та м'язова релаксація

Глибоке дихання та усунення м'язевого напруження допомагають організму припинити виділяти гормон стресу та почати розслаблятися. Проста вправа на кшталт "Глибокий вдих (рахуйте: 1-2-3), затримка дихання\напруження м'язів (1-2-3), глибокий видих (1-2-3), не дихаємо\розслабляємось (1-2-3)". Виконуйте цю вправу протягом декількох хвилин і ви помітите зміни свого емоційного стану.

Фокус на позитиві

Наш мозок, з одного боку, - геніальна машина, а з іншого - дуже «лінива» система. Дуже-дуже. І якою інформацією ми будемо його наповнювати - так ми будемо себе почувати. Спробуйте використовувати "щоденник позитивних дій" - щовечора називайте собі (або в колі сім`ї за вечерею) 10 позитивних речей, з якими ви зустрілись протягом дня.

Достатній сон

Добрий сон ще ніколи нікому не завадив. Намагайтесь лягати спати рано та уникайте дивитися на екрани (телевізор, телефони, ноутбуки) перед сном.

Ритуали

Дотримуйтесь ритуалів та важливих для вас моментів. Вранішня кава, молитва, зустріч із подругами - це все те, що здатне повернути нас до життя та сказати, самому собі: "Не все так погано!"

08.04.2020

«За часів великих потрясінь або труднощів завжди краще продовжувати займатися справою, направляючи свою злість і енергію на щось позитивне», - Лі Якокка.

Спокійна усмішка допоможе досягти більшого

У більшості випадків конфлікти розпалюються між близькими людьми. У подібних ситуаціях є два варіанти розвитку подій: ми втрачаємо контроль або ж намагаємося максимально раціоналізувати те, що відбувається.

Вибір на користь того чи іншого варіанту залежить від здатності контролювати власну імпульсивність і бути гранично уважними. Тут буде набагато правильніше використовувати відкритість розуму, яка дозволить «заспокоїти хвилі».

Злість - це дорога в нікуди

Гнів призводить до безвихідної ситуацій. Він заважає слухати і бути почутими, не дозволяє розуміти оточуючих і їм розуміти нас. Коли сердимося, ми вже не бачимо нічого, крім власного его.

Спокійне вирішення складної ситуації

З іншого боку, той, хто посміхається перед лицем труднощів, виявляється більш стійким, ніж той, хто злиться. Така людина розуміє, що роздуми і аналіз - це найгірші вороги зарозумілості і грубості, часто породжувані гнівом.


 Звучить банально, але вміння контролювати себе в складні часи допомагає впоратися зі своїми поривами люті. Мова йде не про те, щоб дивитися на проблеми крізь пальці, а про те, щоб навчитися максимально ефективно управляти цими поривами.

Джерело: cluber.com.ua

07.04.2020

10 речей проти ліні 

1. Зарядка з самого ранку, якщо почнете з неї 95% гарантії, що день буде продуктивним. Спорт, регулярні тренування;

2. Закриваєте очі, рахуєте до трьох, після чого бігом встаєте і йдете щось робити;

3. Якщо є ціль, значить буде натхнення, ставте їх кожного дня;

4. Кидайте виклик собі, розкажіть це комусь і тоді точно буде соромно, якщо не зробите;

5. Гляньте мотивуючий фільм або біографію успішної людини;
 
 6. Напишіть список, що ви отримаєте, коли будете лінуватись, і навпаки. Кожного дня перечитуйте;

7. Ставте будильники, які будуть вам нагадувати за обмеження сидіння у інстаграмі, чи за переглядом серіалу та тих речей, які годують вашу лінь;

8. Відпочивайте правильно! Прийміть гарячу ванну, послухайте улюблену музику, поспілкуйтеся з близькою людиною. Одним словом, зробіть те, дякуючи чому відпочиває ваше тіло та серце;

9. Прийміть холодний душ;

10. Почніть працювати над проектом своєї мрії і за лінь забудете.
 Автор: lena.magilda

06.04.2020
#залишайсявдома
27.03.2020

Якісне проведення часу із сім'єю й робота

Навіть якщо ви впродовж дня зайняті на роботі, якісно проводити час із сім'єю легше, ніж здається на перший погляд. Для цього стануть у нагоді прості, але важливі справи (наприклад, читання на ніч або сімейні вечері). Такі родинні заняття необхідні дитині для розвитку і встановлення взаємин у майбутньому. 

1. Будьте собою. Деякі батьки відчувають провину, спостерігаючи в соціальних мережах, як інші сім'ї відпочивають за кордоном чи як інші батьки купують дітям дорогі іграшки. Не варто порівнювати себе з іншими батьками, натомість зосередьтеся на діях, що відповідають вашому сімейному бюджету та способу життя. Діти люблять і цінують прості сімейні заняття, і вам не потрібно вигадувати щось особливе.

2. Приділяйте увагу. Ваша дитина має знати, наскільки ви піклуєтеся про неї. Уважно слухайте, що вона вам говорить. Коли ви разом, намагайтеся ні на що не відволікатися - ані на розмови мобільним телефоном, ані на список справ. Повсякденні клопоти завжди будуть частиною вашого життя, але, вивищуючи їх на перше місце, ви ризикуєте не помітити, як росте ваша дитина.

3. Показуйте свою вдячність. Хваліть дитину, використовуйте позитивне підкріплення в ставленні до неї. Наприклад, коли їй вдалося поліпшити свої оцінки з предмета, який давався їй важко, не забудьте похвалити її. Дякуйте їй за терпіння у відносинах із молодшими братами і сестрами або за те, що вона без нагадування помила посуд.

4. Звертайте увагу на зацікавлення дитини. Дізнайтеся, що їй подобається, щоб ви теж могли долучитися до її улюблених занять. Наприклад, ви можете іноді грати з нею в комп'ютерні ігри або слухати її улюблену музику. Не відмовляйтеся від того, аби разом спробувати щось нове й цікаве.

5. Вносьте зміни за необхідності. Пам'ятайте, що в дитини з часом змінюються потреби. Вступаючи в підлітковий вік, діти вимагають більшої незалежності. Але це не означає, що вони відмовлятимуться переглянути разом із вами фільм або футбольний матч.

6. Будьте завжди доступними для дитини. Можливості якісно проводити час зі своєю дитиною з'являються тоді, коли ви доступні для неї.
 https://childdevelop.com.ua/articles/parents/7566/

26.03.2020

Не забувайте дотримуватися простих правил і будьте здоровими👍🏻
25.03.2020

Діти ще не вміють турбуватися про своє психічне здоров‘я, тому завдання дорослого потурбуватися про психічне здоров‘я своєї дитини👆

Ми можемо завжди позбутися негативних емоцій та стресів👌Варто тільки захотіти та почати працювати📌Використовуйте ці рекомендації у своєму житті і будьте щасливі🌞
24.03.2020
❗️В ситуації тривоги та невизначеності діти зазнають не меншого стресу, ніж дорослі. ✔️Як підтримувати дітей, ✔️організовувати їхнє життя та ✔️розповідати про події - рекомендації World Health Organization (WHO)

Пам'ятаємо👆є речі, на які ми не маємо жодного впливу, але є наша зона відповідальності, відповідальність кожного із нас. 

23.03.2020
В умовах карантину, діти більшу кількість свого часу проводять в мережі інтернет. Тому важливо пам'ятати👆
У сучасному світі, таке явище як стрес, йде завжди поряд з нами, але виконуючи дуже прості вправи, ми зможемо його мінімізувати. Тут і зараз- головне, що ми маємо відчути. 
20.03.2020

Як перетворити карантин у корисне дозвілля?
Відволікти дитину від телефону - не легка справа, але реальна. Якщо дитині запропонувати цікаві альтернативні ігри, вона неодмінно погодиться провести час граючись з вами, ніж сидітиме в гаджеті.
5 ідей для проведення корисного дозвілля з дітьми:
• Настільні ігри неодмінно мають захопити вашу дитину. Їх варто обирати за віком. Для учнів початкової школи буде цікаво пограти у «ходилки-бродилки з кубиком», для підлітків та старшокласників - монополію та інші ігри, які розвивають логічне мислення. Лото, карти, пазли - теж будуть цікаві для дітей будь-якого віку.
• Заняття для розвитку теж будуть доречні. До цієї категорії можна віднести розмальовки, ліплення з пластиліну. 
• Хатні справи. Долучайте дітей до домашньої роботи - їм цікаво, а для вас неабияка допомога. 
• Звичайне читання перетворіть у гру. Після прочитання казки або оповідання спробуйте разом з дитиною влаштувати за її мотивами домашній театр. Цікавим для дітей буде також театр тіней. 
• Ведення щоденника. Купіть для дитини гарний блокнот, який застібається на замочок чи закривається на ключик. Їх у продажі є безліч варіантів. Запропонуйте своєму чаду щоденно вести блокнот, записувати туди свої думки та описувати, як минув день.


Спілкування з дитиною, головне завдання дорослого, адже у спілкуванні ми можемо відчути один одного, відчути настроі та переживання. Тільки спілкуючись та підтримуючи один одного ми зможемо з легкістю та безтравматично переживати тривоги, стреси та поганий настрій. 

Що ж робити на карантині? Перше з чим зустрічається людина в умовах які виникли сьогодні, це зміна звичного режиму та темпу життя. Іноді це буває надто складно і викликає у нас психологічний дискомфорт і тривогу. Важливо👆 - зупинитись і усвідомити що життя триває; - обернутися навколо і побачити, що поряд є близькі тобі люди; - подумати, чим би ти хотів завжди займатися, але у тебе не вистачало на це часу. Саме зараз ти можеш втілити свої мрії та плани у життя. І останнє, просто посміхнись😊 адже життя прекрасне)

Не дайте можливості паніці проникнути у ваше життя. Збкрігайте спокій та психологічну рівновагу. 

8 ігор з дітьми для підвищення
«психологічного імунітету»

від Світлани Ройз

☀ Ниткою або шарфом навколо дитини на підлозі викладаємо коло. Дитина стоїть в центрі. Коло таке, щоб дитина могла витягнутою рукою дотягнутися до його «кордонів». Представляємо, що саме коло - кордони - це символ імунітету дитини, «психологічного і фізичного». Кидаємо в дитину подушки з різними добрими і не дуже добрими словами та «вірусами». За принципом гри «їстівне-неїстівне» - Дитина долоньками і ногами відбиває те, що не хоче, щоб було в цьому колі (на її «внутрішній території»). І приймає, кладе біля себе те, що для неї комфортно.

☀ Запитуємо у дитини - який, на її думку, колір її ідеального здоров'я. Малюємо шаблон - контури людини. І просимо, щоб дитина замалював її «кольором здоров'я»

☀ Коли Дитина їсть - уявляємо, що кожен продукт - не просто продукт, а чарівне блюдо. В якому кожен інгредієнт несе нам якусь важливу якість. (Яка починається на ту ж букву, що і продукт). Наприклад - картопля - краса, креативність; морква - мудрість, молодість; лимон - любов .... можна взагалі разом з дітьми готувати - і пропонувати їм пошепки - «магічно» - називати «якості», коли ми додаємо продукти. Тоді кулінарія перетворюється в домашню магію.

☀ Представляємо наші імунні клітини - як маленьких чуйних воїнів. З тією зброєю і інструментами, які їм можуть знадобитися в їх роботі. Можна намалювати їх бій з вірусами.

☀ Дітям подобаються дихальні вправи, в яких вони вдихають прямо з сонця - магію здоров'я, і ​​їх тіло стає зсередини щирим і блискучим. А видихають - прямо в Землю те, що брудне - те, що земля може прийняти і те, що стане добривом. 


© 2020 Анна Прокопенко та Анастасія Павленко.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати