Для дітей з ООП

У даному розділі ви зможете знайти завдання та вправи для дітей з ООП. Працюйте разом з нами🌷
 

19.05.2020

Завдання на розвиток зв'язного мовлення та уяви

Розкажіть розповідь використовуючи малюнки.

14.05.2020

Літнє панно: рослини і комахи з пластиліну

Пропонуємо викласти пластилінове панно на літню тематику. Проект розвиває моторику, художнє бачення, фантазію, відчуття композиції. Результат прикрашає інтер'єр.

Матеріали:

  • заґрунтована фанерка;
  • набір пластиліну;
  • стек;
  • зубочистка;
  • олівець;
  • шприц.

Процес:

Змішайте синій пластилін з білим, отримайте різні відтінки блакиті. Скатайте багато невеличких кульок розміром з горошину. Викладіть в ряд та притисніть пальцем у верхній частині роботи. Повторюйте кілька рядів таким чином - це буде насичене літнє небо на фоні.

Змішайте кілька відтінків зеленого кольору. Розкачайте у тонкий шар, виріжте довгі та широкі листки. Викладіть на дальньому плані композиції, проріжте стеком краї, щоб вони нагадували тропічне листя. Листочки мають дивитися у різних напрямках, щоб було візуально веселіше. Чергуйте широке і тоненьке листя, а також видавлені із шприца зелені стеблини. Іще один тип листочка робиться у вигляді пухкої краплі та доповнюється прожилками за допомогою зубочистки.
На передньому плані додайте яскравих рожевих ягід. Не забувайте, що вони теж кріпляться на стеблини. Місця з прогалинами на фоні заповніть малесенькими жовтими квіточками: це трохи приплюснуті кульки, піддавлені з боків зубочисткою у кількох місцях. Серцевина в них - міні-кулька, наколота на зубочистку та встановлена по центру.
Далі переходимо до виразного переднього плану. Це крупні оранжеві квіти, равлик, мухомор. Пелюстки великих квітів являють собою видовжені краплини, форму яким надав олівець (див. фото 8). Равлик робиться ще простіше: спочатку викладаються маленькі ріжки, потім тіло, подібне до квасолини, наприкінці - мушля-завиток.
Щоб різнобарвна композиція вийшла гармонійною, не використовуйте багато кольорів, зате більше експериментуйте з відтінками, змішуючи усе, що лежить перед вами. У нашому панно задіяно 6 кольорів: синій, зелений, рожевий, оранжевий, жовтий та білий. Яскраві акценти робіть різного розміру та розміщуйте у певній послідовності, наприклад, по вершинах уявного трикутника. Чим ближче до переднього плану, тим яскравіше і контрастніше мають виглядати деталі.
Не слід одразу робити великий формат панно, щоб не втомитися. На заповнення фанерки 20х20 см пішло декілька годин, для дитини бажано спростити задачу або викладати композицію у декілька підходів.
30.04.2020

Ромашка з пластиліну і гарбузового насіння

Проект для дитячої творчості підійде навіть для найменших. Малюк попрацює з природними матеріалами, потренує моторику та художні навики.

Для проекту знадобиться:

  • пластилін;
  • гарбузове насіння;
  • бамбукові палички.

Процес:

Формуємо кульки з пластиліну. Симетрично вставляємо насіння - нижній ряд у вигляді хреста, потім повторюємо теж саме в другому ряду, не перекриваючи нижні пелюстки. Знизу перпендикулярно вставляємо бамбукову паличку.

Ваша ромашка готова!
27.04.2020
Розвиваємо міжпівкульну взаємодію через прості вправи.
21.04.2020

Арт-терапевтичні техніки для дітей

Завдання для розвитку сенсорної та мілкої моторики👇

17.04.2020

Горобина - аплікація із пластиліну для розвитку дрібної моторики.

Робота з пластиліном розвиває вправність пальців. Складання композиції сприяє вдосконаленню естетичного бачення. Робота  прикрасить ваш інтер'єр.

Матеріали:

  • червоний, зелений, чорний, жовтий пластилін;
  • аркуш кольорового картону формату А4;

Хід роботи:

Намітьте на картонній основі олівцем межі вашої композиції - дуже легко, не надавлюючи. У вас мають бути приблизно намічені грона горобини та гілочки.

Розімніть червоний та жовтий пластилін, наліпіть кульок різного розміру - червоних та оранжевих. Викладіть їх в нижньому ряду невеликими групами, притисніть пальцем. Скатайте в тоненькі ковбаски пластилін чорного або коричневого кольору. Це будуть гілочки. Викладіть їх змійками.

Сформуйте листочки горобини. Для цього знадобиться шматочок зеленого пластиліну, який ви перетворите спершу на кульку, а потім на веретено. Прикладіть об'ємний елемент до гілки та притисніть пальцем. Далі пройдіться стеком по краях листочка, щоб зробити делікатні гострокутні краї-зубчики. Потім стеком промалюйте прожилки - кілька легких натискань тонкою гранню інструмента.
В кінці роботи додайте дрібніших червоних кульок у тих місцях, де вам не вистачає кольору. Все - ваша осіння композиція у вигляді ягід горобини готова!
14.04.2020

Як пальчиковими фарбами створити сонячну картину

У пальчикових фарб кілька значних переваг: рефлекторний масаж і розвиток дрібної моторики, отримання нових тактильних відчуттів, повторення назв кольорів. Дуже важливий творчий етап, коли дитина вирішує, що намалювати пальцями і долонями. Ми пропонуємо яскравий літній проект у вигляді сонця на небі. Спеціалісти з розвитку рекомендують малювати пальцями навіть з малюками піврічного віку - під наглядом дорослих. Старшим дітям також буде цікаво спробувати техніку.

Матеріали:

  • полотно або великий лист паперу;
  • пальчикові фарби жовтого та синього кольорів;
  • пластикова тарілка;
  • ложечка;
  • пензлик;
  • аркуш А4 (бажано картон, але можна звичайний офісний папір);
  • ножиці.

Хід роботи:

Викладіть кілька ложечок жовтої фарби на тарілку. Попросіть дитину опустити туди руку та зафарбувати таким чином долоньку. Придивіться, чи добре колір вкрив всю поверхню руки, якщо потрібно, нанесіть додаткові штрихи пензликом.

Посередині великого заґрунтованого полотна почніть робити долонею відтиски. Намалюйте таким чином фігуру у вигляді сонечка з променями назовні. Якщо десь не вистачає промінців, нанесіть їх окремо. Частіше занурюйте руку у фарбу, щоб центральний об'єкт залишався яскравим.
Виріжте паперову маску з формату А4 у вигляді простої хмаринки. Видавіть у тарілку синьої або блакитної фарби. Прикладіть маску-хмарку на картину довкола сонця, пальцями у синій фарбі пройдіться по контуру. Заберіть маску з паперу та прикладіть нижче, повторіть.
Далі заповніть небесним кольором всі сині ділянки та можете прикрашати новою картиною ваш інтер'єр.
13.04.2020
Пропоную вам перейти за посиланням та виконати завдання з дітьми🌷 
10.04.2020

Березовий гай із пластиліну: створюємо панно

Пластилінове панно - композиція декоративного характеру. Головне завдання дитини - продумати зміст роботи, зауважити розміри, форми та розміщення елементів.

Матеріали:

  • набір пластиліну або тіста для ліпки;
  • пластмасова підставка для роботи;
  • синій або блакитний кольоровий картон.

Процес:

Візьміть для роботи наступні кольори пластиліну: зелений, жовтий, білий, чорний. Добре розімніть всі шматочки. Шляхом змішування кольорів отримайте більше відтінків зеленого (зелений + жовтий, зелений + білий, зелений + чорний).

Оберіть формат основи на власний смак: це може бути картон формату А4 або половинка А4. У якості фону ми обрали синій колір, його можна замінити блакитним або білим.

З жовтого пластиліну сформуйте сонце та вкладіть це яскраве коло на основу. Формуйте тонкі світло-зелені ковбаски з пластиліну та невеликими горизонтальними хвильками вкладайте у нижній частині листа. Це буде травичка на задньому плані. Білі пластилінові ковбаски перетворюються на березові стовбури: їх притискайте у вертикальному напрямку. Мініатюрні плямки на корі робляться з чорного або сірого пластиліну.

Тепер з маленьких зелених кульок створіть березове листя: це мають бути елементи різних розмірів та відтінків. Після того, як ви отримали берізки на дальньому плані, переходьте до середнього та переднього планів. Знову викладайте горизонтальні хвильки, що імітують землю з травою, робіть їх яскравішими. Можете прикривати місця стиків маленькими трав'яними кущиками. Із цих горизонтів також підіймаються деревця: в них більш масивні стовбури, більша висота, крупніші та контрастніші листочки. Частина сонця прикривається гілками. На окремих стовбурах виділіть по кілька гілочок.
Ось така проста і приваблива композиція на літню тематику дозволить дитині добре попрацювати розумом та руками. Вдалої творчості!
07.04.2020
Сьогодні пропоную вам пальчикову гімнастику для дітей. Таке заняття сприятиме розвитку великої моторики рук, кординації, навичок швидкого орієнтування у просторі та уваги дітей. Просто повторюйте рухи і будьте здорові та

# залишайтесявдома🌷

06.04.2020
Це цікаве й веселе завдання сприятиме розвитку логічного мислення, а також спостережливості й уваги дитини. У завданні пропонується яскравий сюжетний малюнок, на якому художник припустився кількох помилок. Дитині треба уважно розглянути його та знайти ці помилки. Виконуючи завдання, дитина зможе добре поміркувати, застосовуючи свої знання про світ і аналізуючи дрібні деталі зображення, потренуватись обґрунтовувати свої висновки й покращити ерудицію.
27.03.2020

Як зробити овечку з паперового стаканчика

Завдання на розвиток фантазії та вправності рук. Використовуючи паперовий стаканчик в якості основи, приклеїмо шматочки вати, а потім намалюємо голову вівці та пришпилимо канцелярськими шпильками. Можна зробити й інших тварин, якщо цього забажає дитина.

Матеріали:

  • паперовий стаканчик;
  • вата;
  • 4 дерев'яні прищіпки;
  • канцелярські шпильки;
  • клей момент або термоклей.

Хід роботи:

Перевертаємо стаканчик догори дном. Прикріпляємо прищіпки таким чином, щоб вони були схожі на чотири лапи. За допомогою чорного маркера або фарби промальовуємо копита.

Далі скручуємо з вати невеликі кульки, саджаємо їх на клей по всій поверхні паперового стаканчика та поверх "ніжок"-прищіпок. Вирізаємо з картону голову для овечки, намічаємо крапками очі, розфарбовуємо темним кольором вуха. Беремо канцелярські шпильки та кріпимо за їх допомогою голову вівці до тіла. Шпильки пройдуть якраз в тому місці, де були намічені очі - вийде гарний об'єм. Іграшка готова.
26.03.2020
Завдання для розвитку мовлення та пам‘яті. Запропонуйте дитині прочитати по картинкам скоромовки, після чого називайте слово, а дитина має описати відповідну картинку чи намалювати ії. 👐
25.03.2020
Завдання для розвитку уяви та мислення. Запропонуйте дитині домалювати запропоновані фігури так, щоб вийшов завершений малюнок. Бажаємо успіхів🌞
24.03.2020
Завдання для розвитку уваги та спостережливості. Знайдіть на картинках приховані предмети📌
Техніка для дітей"Баночка уважності"
Техніка спрямована на навчання дітей тому, як справлятися з сильними емоціями.
✔Матеріали: порожня скляна банка з кришкою, клей з блискітками (можна купити готовий клей або змішати сухі блискітки з прозорим клеєм).
📍Хід роботи:Заповніть порожню банку водою майже повністю. Потім додайте велику порцію клею з блискітками в банку. Закрийте банку і струсіть її, щоб вийшов блискучий вир.Далі, використовуйте наступну розповідь або надихніться ним, щоб створити свій власний міні-урок:
- Уяви собі, що цей блиск схожий на твої думки, коли ти напружений, злий або засмучений. Бачиш, як вони кружляють навколо і крізь них важко ясно бачити? Ось чому так легко приймати безглузді рішення, коли ти засмучений - тому що ти не можеш думати ясно. Не хвилюйся, це нормально, і це відбувається з усіма нами (і з дорослими теж).
Поставте банку на рівну поверхню.
- А тепер споглядай, що відбувається, коли ти на пару хвилин завмираєш. Продовжуй спостерігати. Бачиш, як блиск починає осідати і вода очищається? Твій розум працює точно так само. Коли ти трохи заспокоюєшся, твої думки теж заспокоюються, і ти починаєш бачити речі набагато ясніше. Коли ти відчуваєш багато емоцій, спробуй глибоко і розмірено дихати, це допоможе швидше заспокоїться.
☝Ця вправа не тільки допомагає дітям дізнатися про те, як їх емоції можуть затуманити їх думки, але і тренує уважність, зосереджуючись на кружлянні блиску в банці.
© 2020 Анна Прокопенко та Анастасія Павленко.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати