Для учнів 9-11 класів
У даному розділі ви зможете отримати корисну та цікаву інформацію, практичні поради, а також виконати різноманітні завдання.

116 123.
Безкоштовно в Україні.

1. «Сходи до неба»
Це одна з кращих технік розслаблення. Її найліпше виконувати вночі:
запропонуйте дитині закрити очі й не рухатися. Нехай вона уявить, що лежить на лузі й дивиться на хмари, які пливуть у небі;нехай дитина уявляє хмари різних форм. Це можуть бути форми тварин або предметів;потім нехай дитина уявить сходи, які простягаються в небо. Нехай вона піднімається сходами і з кожним кроком дедалі більше розслабляється;піднявшись у небо, дитина може побудувати собі укриття у хмарах.
2. «Усвідомлене дихання»
«Усвідомлене дихання» - це проста вправа на розслаблення. Порадьте дитині використовувати її щоразу, коли непокоїться:нехай дитина зручно сяде. Одну руку потрібно покласти на груди, а іншу - на живіт;запропонуйте дитині закрити очі, розслабити всі м'язи й глибоко дихати впродовж декількох хвилин;нехай дитина зосередиться на тому, як піднімається й опускається її живіт у такт диханню. Вона має уявити, як занепокоєння полишає її з кожним видихом.
3. «Бульбашки зі щасливими думками»
перед виконанням вправи поясніть дитині, що глибоке дихання допомагає розслабитися;запропонуйте дитині зробити глибокий вдих і видути мильну бульбашку. У цей час вона повинна думати про щось позитивне і ніби поміщати ці думки в бульбашки. Дитина може думати про те, що любить або чого чекає;порадьте дитині виконувати цю вправу разом із друзями, щоб додати собі гарного настрою.
4. Почергове розслаблення м'язів
запропонуйте дитині зайняти зручну позу - сісти або лягти. При бажанні вона може закрити очі;заохотьте її по черзі напружувати й розслабляти м'язи в різних частинах тіла;нехай дитина звертає увагу, як відновлюються її тіло й думки.Тепер ви знаєте прості способи, що допоможуть вашій дитині усунути стрес. Навчіть цих технік дитину, адже вони допоможуть їй стати позитивною людиною.Розвиток дитини
Прийняття рішень. Самостійність та навіюваність.

В чому полягає процес прийняття рішень? У внутрішній готовності людини, у дозріванні власних переконань та прагнень, у самовизначенні та впевненості у собі та своїх силах. Прийняття того чи іншого рішення залежить від самих нас, зовнішніх обставин, а також інших людей. Дуже часто ми можемо приймати рішення не самостійно, а під впливом інших людей. І наче це і ми прийняли це рішення, але насправді воно є чужим. Для того, щоб наші рішення були самостійними, є деякі прості рекомендації:
1. Важливо вірити у те що робиш, що твоє рішення принесе тобі користь та позитивні зміни.
2. Враховувати думку значимих для тебе людей, але самому обдумати все і зробити остаточний вибір.
3. Вміти обгрунтовувати свій вибір та своє рішення.
4. Займатися самоосвітою та саморозвитком. Це підвищує відчуття своєї компетентності.
5. Пам‘ятаємо, що люди які нас люблять і для яких ми важливі обов‘язково підтримають нас яке б рішення ми не прийняли!
Анастасія Павленко
Методика визначення типу професій
Всім нам щось подобається робити більше, а щось менше, щось ми взагалі відмовляємось робити. Хтось любить ремонтувати техніку, комусь більше подобається спілкуватися з людьми, один у захваті від логіки алгоритмів, інший прагне зберегти для нащадків образи того, що його оточує тощо. Будь-яка професія, залежно від того, з чим має справу працівник, може бути віднесена до одного з 5 типів (за Є.А.Клімовим): техніка, знакова система, людина, художній образ, природа. Нижчеподаний тест допоможе вибрати найбільш підходящий для Вас тип. Коментарі до тесту підкажуть, які професії він включає, а також які якості потрібні від людини, що бажає їх отримати.

Тест на організаторські чи комунікативні здібності
У кожної людини є задатки та здібності до певного виду діяльності. Що таке здібності? Це індивідуальні особливості, які дозволяють людині виконувати необхідні завдання, набувати спеціальних навичок. Щоб зробити правильний вибір у житті, необхідно вчасно помітити свої здібності: акторські, музичні, комунікативні, організаторські тощо.
Пропонуємо методику на визначення комунікативних та організаторських здібностей, яка допоможе визначити ваше уміння чітко і швидко встановлювати ділові, товариські контакти з людьми, прагнення розширювати контакти, виявляти ініціативу, брати участь у групових заходах тощо.
7 кроків, що допоможуть розвинути в собі емоційний інтелект

1. Зрозумій важливість своїх емоцій
Емоції - це те, що робить нас унікальними особистостями. Без них всі
люди виглядали б, як роботи, що здатні просто робити те, що треба,
при цьому не відчуваючи радості чи суму від зробленого.
2. Розпізнавай свої емоції
Що ти відчуваєш, коли на тебе кричать? Які почуття викликає несподіваний подарунок чи нова сукня? Як реагуєш на раптові подорожі, морські продукти, біг біля моря?
Важливо розуміти, що в тебе всередині в будь-який момент життя. Адже знання про власний емоційний стан дозволяють людині свідомо уникати подій, що породжують страх чи гнів. І навпаки - йти на зустріч радості та захопленню!
3. Не накопичуй емоції
Часто так буває, що ми терпимо, стримуємо свої емоції, не говоримо про те, що нам не подобається. А в один момент наповнена чаша перетворюється у емоційний вибух, що досить погано впливає на здоров`я.
4. Знай причини своїх емоцій
Зрозумій, що викликає у тебе сум, образу чи гнів, а що породжує усмішку на обличчі.
5. Намагайся зрозуміти емоції інших людей
Отож, зі своїми емоціями розібралися! Але це ще не все!
Наші почуття не менш важливі за почуття людей, що нас оточують.
Як важливо інколи зробити щось приємне рідним, щоб тільки побачити їхню посмішку та почути щирий сміх!
6. Звертай увагу на інтонацію, рухи іншої людини
Людина не говорить прямо про те, що відчуває?
Зверни увагу на її міміку, жести, швидкість мовлення, голос та інтонацію. Це маленькі вказівники, які допоможуть зрозуміти почуття інших! Не ігноруй їхнє значення, адже інколи вони розкажуть більше, ніж слова.
7. Не звинувачуй когось в своєму емоційному стані
І на останок залишаю найважливіше!
Ти - власник свого життя. Твої емоції - це тільки твої емоції.
І тільки ти несеш за них відповідальність.
Автор: Аліна Назаришина
"Ми є тим, що даємо світу": 11 правил поведінки хорошої людини

1. Залишайтеся самим собою
Ідея про те, щоб змінити себе, є помилковою. Залишайтеся тим, хто ви є, не намагаючись вміститися в ті рамки, в які ви просто не вписується. Дуже важливо зберегти своє справжнє «я». Інші люди ніколи не зможуть зрозуміти вас, якщо будете приховувати своє справжнє обличчя.
2. Відпустіть свій гнів
Перестаньте бути таким запальним і негативно реагувати на всі неприємні події у своєму житті. Нехай гнів тече десь в стороні від вас, а не в вас самих. Не дозволяйте негативним емоціям контролювати ваше життя.
3. Розвивайте позитивне мислення
Позитивне мислення здатне зробити ваше життя прекраснішим. Якщо ви будете постійно все бачити в чорному світлі, навряд чи у вас вийде дочекатися змін в кращу сторону. Образно висловлюючись, ви повинні дозволити оптимізму побудувати у вашому серці будинок.
4. Розказуйте людям про те, що відчуваєте
Не закривайтеся від оточуючих. Вони гідні знати, що відбувається у вашому серці. В протилежному випадку ви ризикуєте залишитися в емоційної ізоляції.
5. Слова «будь ласка» і «спасибі» повинні бути у вашому лексиконі
Бути ввічливими не так вже й важко. Просто не забувайте час від часу говорити гарні слова і дарувати оточуючим ту доброту, яку вони демонструють по відношенню до вас.
6. Не брешіть, навіть в дрібницях
Обман у багатьох випадках дозволяє завоювати тимчасову довіру, а істина іноді заподіює біль тим, хто її гідний почути. Але все ж ніколи не обманюйте - не принижуйте ні себе, ні інших.
7. Не очікуйте від інших тільки найгіршого
Не розривайте любовні та дружні стосунки через яку-небудь дрібницю. Всі ми є людьми і здійснюємо помилки. Будьте готові дати ще один шанс тим, хто його гідний.
8. Не забувайте думати про інших
Не варто надто зациклюватися на власній персоні. Вам потрібно вміти час від часу ставити себе на місце інших людей, щоб зрозуміти, які почуття вони відчувають. Ваші емоційні переживання - це не єдина річ, яка важлива.
9. Попросіть вибачення у тих людей, які цього заслуговують
Просто скажіть людині, перед якою завинили, «пробач мене», і проблема з великою часткою ймовірності буде вирішена. Життя занадто швидкоплинне, щоб розривати зв'язки через дрібні образи. Якщо ви хочете, щоб хтось вас простив, то будьте готові вибачатися.
10. Витрачайте час на тих, хто вам дорогий
Не забувайте демонструвати близьким людям, наскільки вони важливі для вас. І знову нагадаємо про те, що життя занадто швидкоплинне.
11. Стримуйте свої обіцянки і не погоджуйтеся на те, що не хочете робити
Не давайте обіцянки, якщо не здатні з якої-небудь причини їх стримати. Погоджуйтеся лише на те, чого насправді хочете зробити.
Ілюстраціїї: Добрий Медуз
За матеріалами: Клубер
Як втілити мрію в життя: 6 простих кроків

1. Матеріалізуйте вашу мрію за допомогою візуалізації
Візуалізація - метод, за допомогою якого ви уявляєте собі те, чого хочете від життя, використовуючи силу уяви. Завдяки цьому людина може перетворити свої мрії в майбутні можливості. Наприклад, прийом візуалізації часто використовують спортсмени, щоб досягти успіху на змаганнях, а ще його широко використовуються в бізнесі - для створення конкретних цілей та прагнень.
2. Розставте пріоритети
Маючи чітке уявлення власної цілі, потрібно перейти до її пріоритетності стосовно інших справ - саме це вважається вдалим початком на шляху до мети. Цілі повинні бути не надто віддалені від реальності (такі, яких неможливо досягнути).
Уявіть собі гумку. Слабо натягнута гумка не викликає ніякого напруження. При сильному натягу гумка може тріснути. Тому фіксація мети - складне завдання, але досить реальне і спонукає нас працювати в напрямку нашого бачення.
3. Визначте основні етапи
Американський вчений Уоррен Бенніс сказав: "Альпіністи не піднімаються на вершину від підніжжя гори. Вони дивляться на вершину і подумки рухаються в зворотньому напрямку - туди, звідки мають почати". Це саме стосується і визначення цілей - коли ви в думках починаєте з кінця і складаєте конкретний план дій, можете почати працювати в зворотньому напрямку і встановити проміжні цілі, які допоможуть досягнути кінцевого результату.
4. Слідкуйте за прогресом
Однією з переваг структурованого підходу до цілі і бачення обстановки є те, що люди можуть чітко уявляти, як кожна дія і зусилля штовхає їх до вищої мети. Це допомагає створити імпульс і мотивацію.
5. Заручіться підтримкою
Мрії, які не закріплені в реальності і не мають чіткої структури або результату, можуть бути присвоєні іншими людьми.
Якщо ваша ціль справді реалістична і ви маєте чітке бачення її досягнення, вона все витримає і збільшиться ймовірність того, що люди її підтримають.
6. Знайте, коли потрібно зупинитись
Всі мотиваційні історії вчать нас, як досягати цілей та здійснювати мрії. Однак, як каже Роберт Фріц, досягнення цілі пов'язане з сьогоденням. Тому відмовтесь від нереальних мрій, які лише те й роблять, що висмоктують з вас енергію та творчий потенціал, і подумайте про те, що справді можна втілити в життя.
Говоріть собі ці 5 фраз у важкі моменти життя

Буває, навіть підтримка найближчих людей не допомагає подолати негаразди. Рано чи пізно все зміниться в кращу сторону, але якщо ви відчуваєте, що готові втратити свідомість від труднощів, що навалилися на вас, повторюйте собі ці 5 фраз.
1. Я маю право трохи поплакати, але скоро знову буду сміятися
Емоційна розрядка дуже важлива для того, щоб пережити період скорботи, змиритися з невдачею, помилками, труднощами. Ніколи не стримуйтеся і не відчувайте провину за те, що ви пригнічені і вам не вистачає сил.
Але важливо пам'ятати, що цей стан, необхідність «глянути в очі нашим демонам», не повинен тривати надто довго. Це не повинно бути постійним.
2. Людина, яка найкраще може допомогти мені пережити труднощі, - це я сама
Вас можуть оточувати хороші друзі, чуйний партнер і любляча сім'я, які піклуються про вас. Однак ви повинні бути в змозі впоратися з цими моментами і труднощами самі.
3. Я не можу змінити обставини, але можу змінити моє ставлення до них
Є речі, які неможливо уникнути: втрати, хвороба, розлука, відносини, які рвуться, не дивлячись на всі наші зусилля ...
Ніхто з нас не може контролювати на 100% ці труднощі і обставини, які іноді життя підкидає нам. Однак лише ми відповідаємо за наші думки.
«Не можу» повністю паралізує нас і приносить нам лише негативні емоції. У той час як «я зможу це» повністю змінює наш настрій і ми знаходимо нові сили.
Не забувайте про це!
4. Я почну жити, коли переступлю через свій страх
У наших статтях ми багато разів говорили про зону комфорту. Це той невидимий простір, який оточує нас і дає нам відчуття безпеки і контролю над ситуацією.
Однак, коли ми переживаємо труднощі і негаразди, ми відчуваємо, що ці невидимі стіни руйнуються, залишаючи нас повністю беззахисними. Ми повинні подолати цей страх і вийти за межі цього колись затишного кокона, який нас оточував.
5. Мені потрібно кожен день піклуватися про свій спокій і внутрішній баланс
Ви дбаєте про вашу дієту, вагу, ходите до лікаря, щоб перевіряти своє здоров'я. Постійно думаєте і дбаєте про ваших близьких і, можливо, ввечері ви падаєте на ліжко практично без сил.
Тепер запитайте себе, коли в останній раз ви думали про свої почуття, потреби і ваш внутрішній світ?
Корисно ставити собі це запитання кожен день. Якщо ми ставимо в пріоритет потреби інших, ми починаємо нехтувати собою.
10 способів стати хорошим другом

1. Будьте відкриті до спілкування з новою людиною.
Пам'ятайте, що кожна зустрінута вами людина - це окрема історія, і вона не простіша і не менш цікава, ніж ваша власна. Не будьте занадто поверхневі в судженнях про оточуючих. В кожній людині є щось дивовижне і унікальне.
2. Вмійте вислухати і почути.
У більшості випадків, коли один звертається до вас з проханням обговорити його проблеми, йому потрібні не ваші поради, а ваше вміння вислухати. Не поспішайте засуджувати, критикувати і консультувати, просто дозвольте вашій близькій людині виговоритися. Може бути, це єдине, що від вас зараз потрібно.
3. Віддавайте те ж саме, що хочете отримувати натомість.
Не очікуйте від друзів того, що ви самі не готові їм дати. Будь-які відносини будуються на взаємності. Хочете любові? Любіть. Хочете відданості? Будьте віддані. Хочете поваги? Поважайте.
4. Підтримуйте близьких людей.
Навіть незначна похвала з ваших вуст, яка для вас буде дрібницею, може дуже багато значити для того, на чию адресу вона сказана. Підтримка близької людини - неймовірно цінний ресурс.
5. Не будьте перфекціоністом.
В людині цінується унікальна комбінація всього хорошого і поганого, що є в ній. Вчіться любити не тільки свої недоліки, але і недоліки своїх друзів. Адже це частина їх характеру, без якої вони, можливо, були б зовсім іншими.
Мотивація до навчання, як запорука успішності

Рекомендації щодо підвищення мотивації
1. Вчіться самостійно.
2. Навчальна праця цікава тільки тоді, коли вона різноманітна.
3. Будь-яка людина виконує діяльність із задоволенням тільки тоді, коли вона розуміє, для чого це потрібно.
4. Купуйте цікаві книги, довідники по різним навчальним дисциплінам. Можливо, через інтерес до цих книг сформується інтерес до предмету в цілому.
5. Навчання повинно бути важким, але посильним.
6. Будьте впевнені, що у вас все вийде.
Найкраща притча про справжню дружбу.

У мудреця запитали:
- Скільки видів дружби існує?
- Чотири, - відповів він.
- Є друзі, як їжа: кожен день ти маєш потребу в них. Є друзі, як ліки: шукаєш їх, коли тобі погано. Є друзі, як хвороба: вони самі шукають тебе. Але є такі друзі, як повітря: їх не видно, але вони завжди з тобою.

1. Не скорочуйте час на сон. Якщо ви будете спати менше, ніж потрібно вашому організму, це приведе до зниження продуктивності інтелектуальної діяльності, і ви не зможете компенсувати ці втрати, навіть доклавши героїчних зусиль
2. Залишайте час на короткий відпочинок.Ви засвоїте більше інформації, якщо під час підготовки будете робити короткі перерви. Їх можна використати для прогулянок, занять спортом, спілкування з товаришами.
3. Налаштовуйте себе на успіх. Коли людина програмує себе на невдачу, посилюється тривога, внаслідок чого погіршується настрій, зникає бажання готуватися до екзамену.
4. Не забувайте, що впевненість у собі приходить з усвідомлення того, що ви добре підготувалися і вмієте роботи все, що вимагається програмою. Зосередитися потрібно не на відчутті тривоги, а на змісті своєї роботи. Це допоможе заспокоїтися і отримати гарний результат.
5. Пам‘ятайте, що успіх залежить тільки від вас!

Діагностика мотивів вибору професії. Долучайтеся до нас і дізнавайтеся про себе більше цікавих та корисних речей.
Успіхів🌼

Сьогодні трішки про впевненість. Пропонуємо вам пройти
онлайн- діагностику і краще пізнати себе👐

ТЕСТ: ВИЗНАЧ СВІЙ ТИП ТЕМПЕРАМЕНТУ


Сядьте на диван і розглядайте старі сімейні фотоальбоми.
2. Займайтеся медитацією. Ляжте на підлогу або просто виберіть зручну позу, заплющте очі, увімкніть приємну музику. Дозвольте вашій свідомості розслабитися.
3. Грайте в настільні або карткові ігри.
4. Запускайте повітряного змія.
5. Малюйте олівцями та фарбами.
6. Читайте.
7. Дивіться на небо.
8. Підводьте підсумки дня.
9. Подивіться фільм.
10. Слухайте музику
Відпочиньте від справ, сядьте й послухайте музику. Якщо у вас з дитиною різні музичні смаки, можна слухати музику в навушниках. Це допоможе вам розслабитися. Діліться один з одним своїми улюбленими піснями. Якщо дитина маленька, потанцюйте разом з нею.
11. Гуляйте
Гуляйте на природі та насолоджуйтеся навколишніми пейзажами. Фізична активність допоможе вам почуватися краще, а неквапливий темп прояснить розум.
12. Займайтеся спортом
Катання на велосипедах, роликах чи сумісне заняття йогою неабияки заспокоює та сближає.
13. Спробуйте нове для себе заняття
Знайдіть цікаве заняття, яким ви ніколи раніше не займалися.
Вивчення свідомості через письмову творчість.
Давно доведено, що можливість написати про свої почуття - відмінна вправа для розслаблення та вивчення себе. У неї є додаткова перевага - надання можливості всім відтворити найбільш тяжкі проблеми, подивитися на них з іншої точки зору та знайти шлях для подолання дискомфорту. Пишіть про все, що відчуваєте, не створюйте обмежень у об'ємах, способах втілити задум. Можете складати списки, писати прості листи, вірші, есе, оповідання, більш того, це може бути просто набір слів чи фраз.
Один з варіантів можна використовувати й для вправ, які допоможуть сконцентруватися на хорошому: «10 речей, які я люблю найбільше».




✔ Опишіть, де б ви жили.✔ Що ви цінуєте в умовах життя і обставинах, яких ви б хотіли досягти?✔ Ваше бачення свого майбутнього йде зсередини або воно залежить від зовнішніх факторів або чиїхось інших цінностей?✔ Опишіть своє робоче життя: ваші поїздки на роботу, ваш офіс, вашу посаду, тип роботи, яку ви будете робити.✔ Що ви цінуєте в роботі, яку хотіли б досягти в цьому ідеальному майбутньому?✔ Ваше бачення своєї майбутньої роботи йде зсередини або воно залежить від зовнішніх факторів або чиїхось інших цінностей?
Тепер, коли у дитини є бачення бажаного майбутнього, ми можемо допомогти їй рухатися до постановки мети.
Матеріали: кольорові олівці, папір А4
Хід роботи:Складіть аркуш паперу на 4 частини (навпіл і ще раз навпіл). У кожній частині листа покажіть емоцію з цього списку - радісну, тривожну, сумну, злість.
Під час малювання спробуйте згадати час, коли ви переживали ту чи іншу емоцію. Відтворіть ці емоції за допомогою квітів, ліній і форм.
Під час цього процесу пам'ятайте, що немає правильного чи неправильного способу зробити це.Кожен з нас відчуває емоції по-різному, і немає ніяких правил їх зображення.Це відмінний спосіб зрозуміти і обдумати свої емоційні переживання.


Отже, перше завдання допоможе вам визначити здатність відчувати час. Якщо для вас типово застрягти у комп'ютера на півтори години, а ви думаєте, що пройшло хвилин 15, ця вправа для вас.
Сядьте в тиші, подивіться на годинник і запам'ятайте час. Закрийте очі і дайте собі завдання відкрити їх через 1 хвилину. Не потрібно лічити про себе секунди або ставити таймер, слухати секундну стрілку біля годинника. Просто довіртеся своєму внутрішньому почуттю часу і відкрийте очі, коли вам здасться, що хвилина закінчилася.
Не турбуйтеся, якщо відкриєте очі через 2 хвилини або пізніше. Повторюйте вправу до тих пір, поки не будете відчувати 1 хвилину. Згодом можна збільшити інтервал до 5 хвилин.Навчившись відчувати час, ви зможете контролювати будь-який процес. Відчуєте, коли пройде півгодини сидіння за комп'ютером.
Вправа «Античас»
Суть вправи в тому, щоб розповісти останню культурну подію зі свого життя задом наперед. Наприклад, про похід в кіно ви розповідаєте не з моменту наведення марафету, а з моменту закінчення сеансу. «Античас» допомагає розробляти мозок, тренувати творче мислення.
